مقالات سگ

رازهای آموزش محل دستشویی به سگ های بزرگسال

رازهای آموزش محل دستشویی به سگ های بزرگسال

رازهای آموزش محل دستشویی به سگ­های بزرگسال

بیشتر مردم وقتی به آموزش محل دستشویی به یک سگ فکر می­کنند، یک سگ شیطان کوچک و بامزه که اندازه­ی کف دست است و تمام روز با اسباب­بازی­ها بازی می­کند، به عبارت دیگر یک توله، را در ذهن دارند.

اما چه می­شود اگر شما یک سگ  بزرگسال داشته باشید که آموزش دستشویی ندیده است، چون نجاتش داده­اند؟  قواعد آموزش سگ­های بزرگسال ممکن است کمی متفاوت باشد. اولین و مهم­ترین نکته، شما می­خواهید دو چیز را مشخص کنید:

  • این مسئله به خاطر یک مشکل پزشکی نیست.
  • کثیف کردن خانه یک مشکل رفتاری نیست.

اگر متوجه شدید که مسئله مربوط به هرکدام از این دو مورد است، بسته به این که چه چیزی واقعاً مشکل را ایجاد کرده، اقدامات مشخصی هست که باید انجام دهید. دام­پزشکتان می­تواند در مورد موارد پزشکی شما را راهنمایی کند و اگر کثیف کردن خانه مربوط به یک مشکل رفتاری است، احتمالاً باید با یک سگ­شناس حرفه­ای مشورت کنید.

فکر می­کنید که مشکل دستشویی به دلیل نبودن آموزش است؟ به خواندن ادامه دهید.

  1. زمان غذا دادن برنامه­ریزی شده و هماهنگ

هر روز به سگتان در یک زمان مشخص غذا بدهید و ظرف غذا را بین وعده­ها بردارید. با این­کار شانس این­که سوخت اضافه داشته باشند کم می­شود.

  1. زمان تخلیه­ی برنامه­ریزی شده و هماهنگ

حتی سگ­هایی که کاملاً آموزش دیده­اند، باید در روز ۴ بار اجازه­ی بیرون رفتن و دستشویی داشته باشند؛ پس شما می­خواهید به سگتان زمان کافی برای انجام کارش را در طول آموزش بدهید. یک نوع هماهنگی دیگر که می­تواند مفید باشد، این است که همیشه به یک منطقه برای تخلیه بروند. حس کردن بوی خودش، او را تشویق می­کند تا دستشویی کند.

  1. جایزه دادن به رفتار خوب

وقتی که کارش را بیرون از خانه انجام داد، مطمئن شوید که شما انجا هستید تا با خوراکی، تشویق، بازی یا پیاده­روی به او پاداش بدهید.

  1. او را شوکه کنید، نترسانید

اگر و فقط اگر در حین تخلیه او را دیدید (نه ۵ دقیقه بعد) دست بزنید تا او شوکه شود و کارش را متوقف کند. بعد او را بیرون ببرید و بعد از این­که کارش تمام شد، او را تشویق کنید و خوراکی بدهید.

بسیاری از صاحبان حیوانات خانگی تمایل دارند که وقتی سگشان داخل خانه خود را تخلیه کرد، سر او داد بزنند یا به نحوی دیگر او را بترسانند یا تنبیه کنند؛ اما تمام این­ها فقط باعث می­شود که او از شما بترسد. وقتی این اتفاق بیفتد، بیشتر سگ­ها به سادگی وقتی نیاز به تخلیه خود دارند، از صاحبشان پنهان می­شوند.

به همین دلیل اگر او واقعاً داخل خانه دستشویی کرد، شما باید تنها او را شوکه کنید. اگر هنگام انجام رفتار بد، اصلاح صورت نگیرد، سگ­ها ارتباط لازم را برقرار نمی­کنند.

  1. مواظبشان باشید.

بعضی سگ­ها وقتی نیاز دارند که دستشویی کنند، نشانه­هایی ولضح می­­دهند؛ مانند پنجه کشیدن به در. بقیه این­کار را نمی­کنند. برای این که در طول آموزش از اتفاقات ناخوشایند جلوگیری کنید، حواستان به نشانه­ها باشد. اگر نمی­توانید این­کار را انجام دهید، الزاماً او را در جعبه بذارید تا یاد بگیرید تا وقتی که بتوانید او را بیرون ببرید، خودش را نگه دارد. بیشتر سگ­ها در جعبه خود را تخلیه نمی­کنند.

  1. تمیز کنید، تمیز کنید، تمیز کنید

هرچقدر هم که مراقب و گوش­به­زنگ باشید، احتمالاً  اتفاقاتی پیش خواهد آمد. متأسفانه، سگ­ها تمایل دارند در جایی که قبلاً دستشویی کرده­اند، ادامه دهند؛ پس باید تمیزکازی زیادی انجام دهید تا بو را در مناطق کثیف شده از بین ببرید

 

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *